Hoppa till sidans innehåll

Vi sköter om fastighetens värde och trivseln i bolaget.

Disponent för ditt bostadsbolag

Att sköta bostadsbolagets disponentskap handlar framför allt om samarbete. Därför vill vi betjäna såväl styrelsens representanter som invånare bra, både med personlig service och elektroniskt. Vårt gemensamma mål är att upprätthålla fastighetens värde och trivseln hos invånarna.

Fastighetens disponent bär ett allt större helhetsansvar för skötseln av fastigheten. För att fastighetens värde ska bibehållas och höjas bör man följa med fastigheternas och maskinernas kondition och i god tid planera nödvändiga renoveringar.

I fastighetsbranschen går teknikutvecklingen snabbt framåt. Vi vill erbjuda våra kunder nya möjligheter och tidsenliga alternativ. Av oss får man fråga och vi ger gärna råd.

Vi tror på personlig betjäning.
Av oss får du fråga och vi ger gärna råd.
Vi gör vårt jobb effektivt och noggrant.

Vi betjänar dig i
disponentärenden

Björn Lindqvist

VD, EBR-Bokförare, HHJ

050 383 5040

bjorn@papperohus.fi

Kim Lindh

Disponent, IAT

0400 471 716

kim@papperohus.fi

Niko Pyykkönen

Disponent, IAT

044 383 5061

niko@papperohus.fi

Robert Wahlstedt

Disponent, IAT

044 383 5069

robert@papperohus.fi

Sabina Holmström

Fastighetssekreterare, bokförare

044 383 5060

sabina@papperohus.fi

Carina Nylund

Fastighetssekreterare

044 383 5065

carina@papperohus.fi

Cecilia Lindholm

Bokförare

050 383 5061

cecilia@papperohus.fi