Hyvä kirjanpito auttaa
keskittymään olennaiseen.

Kirjanpito

Olemme tehneet töitä kirjanpidon parissa jo vuodesta 1995, ja sinä aikana on suuntauksena ollut siirtyminen sähköisiin palveluihin. Henkilökohtaista palvelua emme ole kuitenkaan koskaan unohtaneet. Käyttämämme Fivaldi-ohjelma on suunniteltu erityisesti kirjanpito- ja isännöintitoimistoille. Sen avulla voimme tarjota sinulle tehokkaan hallintaohjelman, joka toimii ympäri vuorokauden.

Kirjanpito­palvelut

  • kirjanpito
  • tilinpäätökset
  • arvonlisäveroilmoitukset
  • veroilmoitukset
  • talousarvioiden laadinta ja seuranta
  • hankekirjanpito, kustannuspaikat
  • osto- ja myyntireskontran hoito

Palkan­laskenta­palvelut

  • tunti- ja kuukausipalkkojen laskenta
  • ilmoitukset Verohallintoon sekä vakuutus- ja eläkeyhtiöille
  • palkkojen maksu
  • vuosi-ilmoitukset

Muut palvelut

  • yhtiöiden perustaminen
  • laskutus
  • yritysneuvonta
  • veroneuvonta

Kattavan, muista Länsi-Uudellamaalla vaikuttavista yrittäjistä koostuvan verkoston avulla löydämme yhteistyökumppanin, joka löytää ratkaisun juuri sinun ongelmaasi.

Mielestämme kirjanpidon pitää olla sujuvaa, tehokasta ja turvallista.

Panostamme henkilökohtaiseen palveluun.

Meiltä saa kysyä ja neuvomme mielellämme.

Teemme työmme tehokkaasti ja tarkasti.

Vahvuutemme

Oletko perustamassa yritystä tai haluatko vaihtaa parempaan palveluun? Ota meihin yhteyttä!

Neuvomme ja opastamme

Yrityksen perustamisvaiheessa tarvitaan paljon tietoa. Meiltä saat kaiken tarvittavan tiedon selkeästi.

Henkilö­kohtaista palvelua

Tervetuloa kahville, sillä haluamme siis oppia tuntemaan sinut hyvin. Siten asiat sujuvat paremmin.

Asiat hallinnassa sähköisesti

Tarjoamme käyttöösi tehokkaan Fivaldi-hallintaohjelman, jolla voit hoitaa asioita ympäri vuorokauden.

Laajat kirjan­pito­palvelut

Kirjanpito ei ole vain kuitteja ja laskuja. Hoidamme myös yrityksen palkanlaskennan ja verotusasiat.

Me palvelemme sinua
kirjanpito­asioissa

Björn Lindqvist

Björn Lindqvist

Toimitusjohtaja  

puh. 050 3835 040
bjorn@paperitjatalot.fi

Tove Bäckman

Tove Bäckman

KLT-Kirjanpitäjä, PHT-palkanlaskija

puh. 040 5346 924
tove@paperitjatalot.fi

Magnus Wikström

Magnus Wikström

Kirjanpitäjä, palkanlaskija

puh. 050 3835 063
magnus@paperitjatalot.fi

Anna Sandström

Anna Sandström

Kirjanpitäjä, palkanlaskija

puh. 050 3835 060
anna@paperitjatalot.fi

Jennie Isaksson-Lindström

Jennie Isaksson-Lindström

Kirjanpitäjä, palkanlaskija

puh. 050 3835 064
jennie@paperitjatalot.fi

Marie Koskinen

Marie Koskinen

Kirjanpitäjä, palkanlaskija

puh. 050 3835 062
marie@paperitjatalot.fi

Sarah Wikman

Sarah Wikman

Kirjanpitäjä, palkanlaskija

puh. 050 3835 067
sarah@paperitjatalot.fi

Janica Hindrén

Janica Hindrén

Kirjanpitäjä

janica@paperitjatalot.fi